Байерн Мюнхен и Щутгарт играят при 1:0 в дербито на 15-ия

...

НА ЖИВО: Байерн - Щутгарт 1:0, отмениха гол на баварците

Байерн Мюнхен и Щутгарт играят при 1:0 в дербито на 15-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на " Алианц Арена "  се предава директно по DIEMA SPORT. Хари Кейн откри резултата във 2-ата минута.

Баварците са без двама от главните си халфове - Йозуа Кимих и Леон Горетцка, които са отпаднали в последния миг от групата на тима, защото са заболели. С травми са още Нусаир Мазрауи, Свен Улрайх, Кингсли Коман, Серж Гнабри и Буна Сар.

Двубоят стартира ужасно за домакините, които поведоха след минута и половина игра. Атакан Каразор сбърка в центъра на терена и разреши на Конрад Лаймер да му отнеме топката. Австриецът пусна извеждащ пас към Лирой Сане отдясно. Германският национал изпревари излезлия Александър Нюбел, преодоля го и подаде към Хари Кейн, който от няколко метра на празна врата не сбърка.

В 8-ата минута баварците бяха покрай втори гол. Джамал Мусиала със страховит пас изведе Конрад Лаймер отдясно в наказателното поле. Десният бранител опита удар от дребен ъгъл, който Нюбел мазета в корнер. Осем минути по-късно Щутгарт за първи път насочи удар в очертанията на вратата на Мануел Нойер. Отправи го Максимилиан Мителщет, само че не затрудни вратаря на баварците. Малко по-късно Валдемар Антон блокира шут на Рафаел Герейро от междинна отдалеченост.

В 25-ата минута гол на баварците беше анулиран. Домакините получиха право да изпълнят фал отляво на наказателното поле. Александър Павлович центрира, а Ким Мин-Джае се извиси над всички и прати топката във вратата с глава. Кореецът обаче беше в състояние на засада и попадението не беше зачетено.

Четири минути по-късно Байерн провежда страхотна контраофанзива след отлични дейности на Джамал Мусиала пред личното наказателно поле. Офанзивният пас пусна страховит пас към Лирой Сане. Десетката напредна с топката, като се оказа с двама свои съотборници против двама от състава на швабите. Германският национал стигна до противниковото наказателното поле и реши да насочи удар, вместо да подаде към свободни Алфонсо Дейвис, и Александър Нюбел мазета в корнер.

В 32-ата минута Лирой Сане принуди Нюбел да прави избавяне след осъществяване на директен свободен удар на към 18 метра от вратата.

Байерн - Щутгарт 1:0

1:0 Хари Кейн (2)

Байерн: 1. Мануел Нойер, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-Джае, 9. Хари Кейн, 10. Лирой Сане, 19. Алфонсо Дейвис, 22. Рафаел Герейро, 25. Томас Мюлер, 27. Конрад Лаймер, 42. Джамал Мусиала, 45. Александър Павлович

Треньор: Томас Тухел

Щутгарт: 33. Александър Нюбел, 4. Йоша Фагноман, 2. Валдемар Антон, 23. Дан-Аксел Загаду, 7. Максимилиан Мителщет, 16. Атакан Каразор, 6. Анджело Щилер, 27. Крис Фюрих, 8. Енцо Мийо, 26. Дениз Ундав, 9. Серу Гираси

Треньор: Себастиан Хьонес